עורך דין בנקים

יש מגוון רחב של ענפים משפטיים, אך ענף הבנקאות הוא אחד הענפים הקשים והמורכבים ביותר. שכן, הוא עמוס בבירוקרטיה, הוא חולש על תחומים רבים גם בתחום הפלילי כמו בנושאים של איסור הלבנת הון והוא כמובן מצריך ידע מקיף בכל הנוגע לענף המשפטי כדי שניתן יהיה להגן על הלקוח באופן הטוב ביותר. ההגנה על אדם שנפגע בעקבות רשלנות בנקאית מחייבת ניסיון רב בתחום והיכרות מעמיקה בתחום זה הכוללת הכרה של הוראות ונהלים של המדינה בכלל, של בנק ישראל בפרט ואף של הבנקים עצמם. בשורות הבאות יוצג בפניכם מידע מקיף בנושא שיאפשר להביא להיכרות עם עורך דין דיני בנקאות.

עורך דין בנקים – החשיבות של עורך דין מנוסה בדיני בנקאות

עו”ד עידן אטיאס התמחה בעברו במשרד מוביל אשר נתן ייעוץ משפטי שוטף וייצוג בהליכי משפט של בנקים שונים וגדולים במדינה.

ניסיון זה של עו”ד אטיאס, נותן לו יתרון מובהק שכן הוא מכיר היטב את דרכי החשיבה של הבנקים, את “נקודות התורפה” שלהם (כפי שיש בכל מערכת גדולה).

עורך דין לענייני בנקים עידן אטיאס

עו”ד אטיאס יודע לדבר “בשפה שלהם” ובקיא ובעל ניסיון הוראות והנחיות של בנק ישראל ושל הבנקים עצמם. בנוסף, לעו”ד עידן אטיאס ניסיון רב בנושא של צווארון לבן ואיסור הלבנת הון, ניסיון שהוא הביא עמו מתפקידו הקודם כראש משרד חקירות במשטרת ישראל אשר חקר פרשיות של הלבנת הון, רכוש ועוד.

כל אלו יחד עם יתר היתרונות של עו”ד עידן אטיאס – יוצרים “מתכון” מיוחד ומנצח אשר יגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם.

רקע אודות חובת האמון של הבנק

כדי להכיר את התפקידים של עורך דין בנקים מקרוב, צריך להכיר את הרקע אודות חובות האמון של הבנק.

שכן, ברגע שאלו מופרות – נוצר הצורך בפנייה אל עורך דין העוסק בתחום. לכן, נציין כי לכל בנק יש חובת אמון ראשונית כלפי הלקוחות שלו.

מדובר בעצם בחובה קודמת אפילו לחובתם לבעלים של הבנק עצמו.

זו הסיבה לכך שבתי המשפט בודקים באופן מעמיק את האחריות ואת החובה של הבנק במהלך הגשה של תביעות מסוג זה יותר מאשר שהיה בודק ובוחן חברה מסחרית “רגילה”.

שהרי, יש הבדלי כוחות ברורים בין הבנק מצד אחד לבין חברות, בעלי עסקי ואנשים פרטיים מנגד.

במצבים שבהם הבנק פעל שלא בהתאם לחובות שלו, הוא חשוף לתביעה על ידי אחד או יותר מלקוחותיו תוך ליווי שניתן להם מטעם עורך דין דיני בנקאות שבקיא בתחום.

מהן החובות שמוטלות על הבנקים?

כעת, כשידוע שיש חובות מסוימות שמוטלות על הבנקים, ניתן לפרט אודותיהן בקצרה. הנה כמה מהבולטות שבהן:

  • חובת האמון
  • חובת הזהירות
  • חובת תום לב
  • חובה חוזית, נזיקית ועוד

עורך דין בנקים מלווה את לקוחותיו בתחומים שונים

עורך דין שעוסק בתחום הבנקאות יכול לסייע ללקוחותיו בתביעות שונות כנגד הבנק שלהם. התביעות הנפוצות ביותר הן:

  • תביעות לסעדים זמניים וקבועים נגד בנקים
  • תביעות בנוגע ליחסים בין ערבים – בנקים
  • תביעות הנוגעות בהגבלות כאלו ואחרות על חשבונות של החברה, העסק או בחשבון הפרטי של איש העסקים.
  • דבר העלול לגרום להם לנזקים רבים כגון בעיות תזרים מזומנים, הגבלות על משיכה או הפקדת שיקים, אי אישור העברה או קבלת כספים לחשבון ועוד.

פעמים רבות קורה שהבנק מסרב לבצע פעולות מסוימות עקב חסמים ובירוקרטיות מצד הבנק. תביעות אלו מוגשות כאשר פונים לבית המשפט בבקשה לסעד (“תרופה”) נגד הבנק. כך למשל אם הבנק מסרב לפתוח חשבון בנק בניגוד לדין ולהוראות בנק ישראל. כך למשל כאשר הבנק מגביל חשבון בגלל בעיות בירוקרטיות ובעיות של איסור הלבנת הון.

ראוי לציין כי עורך דין דיני בנקאות יכול ללוות גורמים שונים שמגישים את התביעות השונות. מידע מפורט בנושא זה יובא בפסקה הבאה.

עורך דין מסחרי עידן אטיאס, עורך דין מסחרי בתל אביב. עורך דין מסחרי מומלץ בתל אביב. ייצוג משפטי לחברות ואנשי עסקים
עידן אטיאס ושות’ עורכי דין
חייגו עכשיו לקביעת ייעוץ

התיק שלכם קשה לפיצוח?​

מלאו את הפרטים לתיאום פגישת ייעוץ אסטרטגית!​

[leadercf7 campid=”8493″]
[leadercf7 campid=”8493″]

התפקיד של עורך דין דיני בנקאות

כפי שצוין לעיל, עורך דין בנקים יכול לייצג כמה גורמים שונים. הוא יכול בעצם לייצג את הבנקים בהליכי גבייה, בהליכי הגנה על הבנק בתביעות שונות שהוגשו כנגדו וגם במתן ייעוץ משפטי שוטף. עורך דין בנקים יכול גם לייצג חברות, עסקים או בעלי נכסים שמעוניינים לתבוע את הבנק שלהם בעקבות הקפאה/ חסימה של חשבון בנק לחברות או בעקבות סיבות אחרות. ראוי לציין כי בנוסף לכל אלו, עורך דין בנקים יכול גם לייצג אנשים פרטיים שמעוניינים לתבוע את הבנק שלהם מסיבות שונות.

איך בוחרים בעורך דין בנקים?

אין זה משנה מהי הסיבה שבגינה אתם צריכים לקבל ליווי מטעם עורך דין דיני בנקאות.
הסיבה יכולה להיות קשורה למושל”כ (חוק משיכת שיקים ללא כיסוי), להליכים שבוצעו באופן שנוגד את החוק, לנזקים שקרו בעקבות התנהלות הבנק, לבעיות בירוקרטיות שהבנקים מעמיסים ועוד.

מה שחשוב לשים עליו את הדגש זו הבחירה הנכונה של עורך הדין שיסייע לכם בהליך.

כדי שתוכלו לקבל ייצוג טוב ומקצועי מטעם עורך דין שבקיא בתחום הבנקאות, עליכם לבצע בחירה בעורך דין שיש לו ניסיון רב בליטיגציה (התדיינות בבתי המשפט),
ניסיון רב בנהלים והוראות שהבנקים כפופים להם וחשוב מכל – עורך דין יצירתי, נחוש וגמיש מחשבה שיכול לתת פתרונות יצירתיים לכל בעיה, שיילחם עבורכם בנחישות כדי “לאזן את הכוחות” וינהל אסטרטגיה חכמה וחדה שתוביל אותכם להשגת התוצאות המבוקשות.

חשוב מאוד לבצע בדיקה מעמיקה ולבחון כי יש לו וותק רב בתחום הבנקאות ושעומדות מאחורי הצלחות מוכחות בתחום.

בחינה מעמיקה של כל התחומים הללו, מאפשרת ללקוחות רבים להיות בטוחים בכך שהם ביצעו בחירה נכונה.

לסיום

עד כאן כל המידע המקיף שחשוב לדעת על עורך דין דיני בנקאות.

אם אתם זקוקים לליווי של עורך דין שכזה, כדאי שתפנו אל משרדו של עידן אטיאס ושות’ – עורכי דין מסחריים שילווה אתכם במקצועיות עד לסיום ההליכים לחצו פה להשארת פרטים ולתיאום פגישה.

עורך דין בנקים אנשי עסקים
לא משנה איזה שירות תיקחו. הפתרון יהיה יצירתי!
עו"ד-עידן-אטיאס
עידן אטיאס ושות' - עורכי דין

משרד עורכי הדין עידן אטיאס ושות׳ בעיקר בתחום הליטיגציה (ניהול הליכים בערכאות שיפוטיות), בתחום המשפט המסחרי והעסקי בדגש על דיני חברות ודיני חוזים ובנוסף בתחום עבירות צווארון לבן. בין היתר המשרד מעניק ליווי משפטי וייעוץ לתאגידים, עסקים גדולים וקטנים, יזמים ואנשי עסקים שונים.

עידן אטיאס ושות'- עורכי דין הינו משרד בוטיק העוסק במגוון תחומי המשפט וביניהם הליטיגציה, משפט מסחרי -אזרחי, צווארון לבן וליווי עסקי.

פנו לעו"ד עידן אטיאס לשיחת ייעוץ
עסקים וחברות?
עידן אטיאס ושות' - עורכי דין, משרד לכל צרכי העסק בפן המשפטי, אנו מקפידים על השירות הטוב ביותר!
לוגו עידן אטיאס ושות' עורכי דין